Serverovny.cz/Fórum/Jak bezpečně zálohovat ERP systém?

Jak bezpečně zálohovat ERP systém?

Zdravím všechny, potřebuju se ujistit, že dělám správné kroky, když zálohuju náš ERP systém. Slyšel jsem, že zálohy jsou klíčové, ale co to vlastně znamená v praxi? Mám na mysli nejen to, jak často bych měl zálohu provádět, ale také jaké metody jsou nejlepší. Měli bychom používat cloudové řešení nebo raději fyzické disky? A co šifrování? Je to opravdu nutné, nebo je to jen další krok navíc? Jak chránit data před neautorizovaným přístupem při zálohování? Jaké software doporučujete pro automatizaci procesu zálohování a jak zajistit, aby byly zálohy kompletní a funkční? Zajímalo by mě i, jestli máte nějaké tipy na testování obnovy dat ze záloh, abych věděl, že se můžu spolehnout na to, že v případě havárie všechno půjde hladce. Doufám, že mi pomůžete se zorientovat v těchto otázkách a uvědomím si, co všechno zahrnuje efektivní a bezpečné zálohování ERP systému.

141 slov
1.4 minut čtení
10. 12. 2022
Bohuslav Kuchař

Zálohy ERP systému jsou fakt důležitý, to je jasný. Měl bys zálohy dělat pravidelně, ideálně denně nebo aspoň týdně, v závislosti na tom, jak moc se ti data mění. Co se týče metod, kombinace cloudového řešení a fyzických disků je asi nejlepší - cloud je fajn pro dostupnost a snadnou obnovu, ale lokální disky ti dávají větší kontrolu. Určitě nezapomeň šifrovat - chráníš tím data před hackery a různými úniky. Bezpečnost je na prvním místě!

K automatizaci zálohování se dají použít různé softwary, třeba Acronis nebo Veeam, ať máš jistotu, že se to dělá pravidelně a správně. A testování obnovy dat? To určitě dělej, ideálně jednou za čas – zkus obnovit pár souborů a ujisti se, že všechno funguje jak má. Takže shrnuto - zálohovat často, šifrovat, kombinovat metody a pravidelně testovat. Držím palce!

134 slov
1.3 minut čtení
7. 10. 2024
Dominik Pícha

Takže, zálohování ERP systému je fakt důležitý, to se musíš mít na paměti. Co se týče frekvence, tak doporučuju dělat zálohy minimálně jednou týdně, ale ideálně denně, pokud máš hodně změn v datech. Co se týče metod, cloud je super, protože ti to ušetří místo a je to dostupné odkudkoliv, ale nezapomeň na fyzické zálohy taky – třeba na externí disky. Kdyby něco, tak aspoň něco máš doma.

Šifrování určitě nepodceňuj, hlavně když s citlivými daty pracujete. Je to další vrstva zabezpečení a může tě ochránit před hackery. Pro automatizaci zálohování doporučuju nějaké software jako Veeam nebo Acronis – ty umějí udělat vše za tebe a zajistí, že budeš mít kompletní zálohy.

A nezapomeň testovat obnovu dat! Jednou za čas si udělej zkoušku, jestli tvé zálohy fungují. Můžeš si to třeba naplánovat každý měsíc, aby ses ujistil, že když dojde na lámání chleba, tak že všechno poběží hladce. Všechny tyhle kroky ti pomůžou mít klidnější spaní a být připravený na případné problémy.

163 slov
1.6 minut čtení
4. 12. 2024
Žaneta Karásková

Zálohování ERP systému je fakt důležitý krok, na který bys měl myslet. Jak často? Ideální je denně, ale záleží na tom, kolik dat se ti mění. Můžeš zkusit nějaký automatizovaný plán, aby ses tím nemusel moc zdržovat. Co se týče metod, cloudové řešení je fajn pro flexibilitu a dostupnost, ale mít i fyzické disky jako zálohu může být dobrý nápad. Nezapomeň na šifrování – to fakt pomůže chránit data před hackery nebo neautorizovaným přístupem. Je to sice další krok navíc, ale rozhodně se vyplatí.

Pro automatizaci zálohování jsou dobré nástroje jako Veeam nebo Acronis, ty uměj docela dost. A nezapomeň testovat obnovu dat! Můžeš třeba jednou za čas obnovit vzorovou databázi a zkontrolovat, jestli to funguje jak má – je to důležité, abys měl jistotu v případě problémů.

Takže shrnuto: zálohuj pravidelně, šifruj, používej dobrý software a testuj obnovení. Sice to zabere čas, ale ušetří ti spoustu nervů v budoucnu.

152 slov
1.5 minut čtení
21. 4. 2024
Milena Malíková
Serverovny.cz/Články/Servery ERP
Bezpečnostní aspekty serverů ERP: Jak ochránit citlivá data?Objevte klíčové bezpečnostní protokoly pro servery ERP a zjistěte, jak ochránit citlivá firemní data před hrozbami.
1000 slov
10 minut čtení
23. 1. 2020
Bc. Tomáš Němec
Přečíst článek
Podobné otázky