Serverovny.cz/Fórum/Který typ virtualizace je nejlepší pro herní servery?

Který typ virtualizace je nejlepší pro herní servery?

Mám takový dotaz ohledně virtualizace a herních serverů. Zajímalo by mě, jaký typ virtualizace by byl nejvhodnější, pokud bych chtěl hostovat herní servery. Vím, že existují různé možnosti jako KVM, VMware, nebo třeba Hyper-V, ale nevím, co by mohlo být nejlepší pro hry. Vím, že výkon je klíčový, takže mám strach, že některé virtualizační technologie by mohly mít na latenci nebo na FPS negativní vliv. Je lepší jít do typu s plnou virtualizací nebo spíše do paravirtualizace? Hodně jsem slyšel o tom, že KVM dokáže být velmi efektivní a nabízí dobrou kompatibilitu s Linuxovými servery, což se mi zdá jako plus pro některé herní tituly. Na druhou stranu, některé servery používají i VMware a tvrdí, že to je super stabilní a snadno spravovatelné. Jak to vidíte vy? Myslíte si, že je důležitá podpora konkrétních herních engineů v rámci virtualizační platformy? Co se týče provozu více herních serverů najednou – má smysl je virtualizovat na jednom fyzickém serveru a jaký vliv to má na výkon? Budu rád za každou zkušenost nebo doporučení ohledně toho, jaký typ virtualizace zvolit pro maximální výkon při hraní. Děkuji moc!

184 slov
1.8 minut čtení
15. 9. 2023
Karel Dubský

Takže, co se týče virtualizace pro herní servery, tak KVM je často doporučovaný, protože má fakt dobrý výkon a nízkou latenci. Linuxový základ je super pro spoustu herních serverů a většinou máš větší kontrolu nad systémem. VMware samozřejmě taky nabízí stabilitu, ale můžeš narazit na vyšší náklady a licencování. Hyper-V je fajn, ale většinou se používá ve Windows prostředí, což nemusí být ideální pro všechny hry.

Pokud plánuješ hostovat víc herních serverů najednou, virtualizace může být skvělá volba na jednom fyzickém serveru. Jen to chce pořádný hardware, jinak ti to výkon spadne. Paravirtualizace může být lepší pro snížení latence, takže pokud na tom hodně záleží, dej na to pozor. A jasně, podpora herních engineů je taky důležitá – některý technologie můžou mít problémy s určitými hrami. Takže si zjisti, co konkrétní hry potřebujou.

Celkově bych šel do KVM nebo možná do nějakého lehčího hypervisoru, pokud hledáš nízkou latenci a vyšší výkon. Ale všechno záleží na tom, co přesně potřebuješ a jaký máš rozpočet.

161 slov
1.6 minut čtení
12. 11. 2024
Vladimíra Pernicová

Když jde o herní servery a virtualizaci, tak obecně platí, že výkon je na prvním místě. KVM je fakt dobrá volba, hlavně pro Linux. Můžeš mít nízkou latenci a solidní výkon. Paravirtualizace může být lepší pro některý hry, ale plná virtualizace jako KVM ti umožní běžet víc systémů vedle sebe bez větších problémů. VMware je super stabilní, ale můžeš narazit na nějaké poplatky a licenční věci. A co se týče víc serverů na jednom fyzickým stroji, tak to je dost otázka nastavení. Pokud to dobře nastavíš, tak to můžeš rozjet s fajn výkonem. Důležitý je taky optimalizovat síťový provoz, aby se ti to nezasekávalo. Takže shrnuto, KVM nebo něco podobnýho by mohlo být dobrý pro začátek. Nezapomeň se kouknout na podporu herních engineů, to může být klíčový.

127 slov
1.3 minut čtení
29. 12. 2023
Tereza Růžičková

Takže, co se týče virtualizace pro herní servery, KVM je docela populární volba a hodně lidí na to nedá dopustit. Má dobrý výkon a opravdu skvěle pracuje s Linuxem, což je plus pro spoustu herních titulů. Paravirtualizace je fajn, pokud chceš mít fakt nízkou latenci a co nejvíc výkonu, ale plná virtualizace má svoje výhody taky – hlavně co se týká kompatibility. VMware sice bývá stabilní a snadno se spravuje, ale může to být dražší a občas tam jsou problémy s výkonem při víc hrách najednou. Záleží, kolik serverů chceš běžet na jednom fyzickém stroji. Když to přeženeš s virtualizací, tak můžeš mít problém s latencí nebo FPS. Takže zkus si udělat testy, jestli ti KVM nebo třeba i nějaký dedikovaný server nevyjde líp. Podpora herních engineů je důležitá, ale když si to nastavíš dobře, mělo by to fungovat i na většině platforem.

143 slov
1.4 minut čtení
14. 11. 2023
Adam Klíma
Serverovny.cz/Články/Virtualizace
Výhody a nevýhody různých typů virtualizace serverůPodrobné porovnání hypervisorů, kontejnerové virtualizace a dalších přístupů.
1000 slov
10 minut čtení
7. 10. 2022
Bc. Lucie Černá
Přečíst článek
Podobné otázky